تبلیغات
به قلم من - ... اعتماد به نفس
 
یکشنبه 29 فروردین 1395 :: نویسنده : شهرزاد
با سلام به همه ی دوستان و همراهان. به خاطر تاخیر در گذاشتن این پست پوزش مرا بپذیرید. پرونده ی این موضوع در وبلاگ هم بسته شد. به عنوان جمع بندی و به رسم همیشگی وبلاگ عکس نوشته هایی در ادامه ی مطلب براتون آماده کردم. بخونید و نظرتون رو برای من و دیگر خوانندگان بنویسید.

منتظر نظرات خوبتون هستم...
عکس 1


عکس 2


عکس 3عکس 4عکس 5عکس 6عکس 7عکس 8عکس 9عکس 10


نوع مطلب : حرف های ناب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 12 مهر 1395 04:53 ب.ظ
وظیفه سخت، مثل همون وظیفه ای که به عهده ی انسانیت هست! سختترین وظیفه ای که کوه و در و دشت قبولش نکرد و انسان جاهل قبولش کرد!

منم ممنونم از حرفهای به جا و عالمانه شما...

( ازینکه اینقدر محترمانه در مورد خداوند متعال صحبت می کنین مورد تحسین هستین.... خداوند رحمن حفظتون کنن. )

خوشحالم از حضور مجددتون.
شهرزاد ممنون از حضورتون در وبلاگ. هم کلامی با شما، مایه ی خرسندی منه.
یکشنبه 11 مهر 1395 08:28 ب.ظ
سلام پر نشاط و پر قدرت

حالتون خوب هست؟ ایامتون پر نشاط

شما با بقیه فرق داری؛ شما میتونی .....
موافقم پیشرفت در کارها اولویت ماست
در مورد مقاله گفتین؛ چند موضوع مرتبط و غیر مرتبط با رشته ام در ذهنم دارم که حس میکنم البته بعد تحقیق، که قادرم تجاری سازی هم کنم. منتها هنوز نمیدونم چطور شروع کنم. به هیچوجه هم از تقلید خوشم نمیاد. اینکه فقط یه مقاله ای نوشته شه به نظرم واقعا کلیشه ای و کاملا تقلیدمآبانه هست، به یه فردی متبحر نیاز دارم تا بتونم از مشورت باهاش ایده بگیرم!

درسته! موجیم که آسودگی ما ....چرا اشتباه نوشتم!؟

حرفتون در مورد عکس ۶ رو قبول دارم. منتها سوالی به ذهنم می رسه اینکه به نظرتون ظرفیت و قابلیت هر فردی قابل تغییر هست؟ اگر قابل تغییر هست چه سان ؟ اگر می دونین لطفا منم در جریان بگذارید. چون این موضوع یکی از سوالهاییست که از کودکی بهش فکر می کنم. ضمن اینکه لطفا فقط در مورد کار و شغل و مقاله و این چیزها نباشه. همیشه در ذهنم هست چطور می تونم ظرفیت خودم رو در مورد دینداری بیشتر ارتقا بدم. سخنان آقای پناهیان رو گوش میدادم ایشون می فرمودن اینطور نیست که ما فکر میکنیم میتونیم مثل علما باشیم، به محض یه پله از ظرف وجودی خودمون بالاتر که بریم دچار انواع بلایا می کنند تا دوباره برگردیم به همون جای اولیه. من واقعا سردرگمم و میخوام اطلاع داشته باشم تا در برابر انواع بلایا محکم بیاستم تا ظرف روح و وجودم بالاتر از اینکه هست باشه.
در مورد عکس۸ و حرفهاتون، تحسینتون می کنم. همیشه مهربانی و محبت نمودن رو دوست دارم...
دعای دست منظورتون قنوت نماز هست، یا دعای بعد از اتمام نماز؟ ممنونم از پیشنهادتون. خیلی عالیست... از خدای مهربان هم ممنونم افرادی کنارم هستن که مومنانه زندگی می کنند. دوستدارتونم.
شهرزاد سلام به شما دوست همیشه با نشاط و همراه همیشگی وبلاگ. ممنونم.

همیشه شروع کردن سخته. با مشورت موافقم. اما در کل از خودتون انتظار نداشته باشید که از همون اول راه درست رو پیدا کنید. سخت نگیرید و به خودتون بگید : فوقش اگر خوب نشد دوباره از اول شروع می کنم. حالا حالاها باید بنویسید و خط بزنید. پس شروع کنید تا خودش کم کم پیش بره. بهتره قبل از اینکه ایده تون رو کسی مطرح کنه و تکراری بشه شروع کنید.

خیلی خوبه که شما به تغییر خودتون فکر می کنید. همین که شما این انگیزه و دغدغه رو دارید خیلی خوبه. به نظر من ظرفیت افراد قابل تغییره. با تمرین کردن. تمرین های سخت. من هم قبول دارم که به محض شروع برای پیشرفت موانع زندگی دو برابر میشن. خب طبیعیه. باید هم بیشتر باشه. بگذارید براتون یک مثال بزنم. فرض کنید شما در حال تحصیل در مدرسه هستید و به شما این اجازه داده شده که خودتون تصمیم بگیرید که چه زمانی به کلاس بالاتر برید. پس شما تا تصمیم نگرفتید در همون کلاس اول می مونید. اما به محض اینکه تصمیم بگیرید به کلاس بعدی برید، آزمون ورودی ازتون گرفته میشه. یک آزمون سخت. خیلی از ما سر همین آزمون اولیه جا می زنیم. یعنی همون یکی دو روز اول. اما بعضی هامون هم این آزمون رو با موفقیت رد می کنیم و وارد کلاس بالاتر میشیم. اما این اول ماجراست. از این به بعد درس ها سخت تر میشه. وظایفمون بیشتر میشه و ما دیگه نمی تونیم به اندازه ی کلاس اول راحت باشیم. عادت کردن به شرایط کلاس بالاتر طول میکشه. ما باید سعی کنیم تثبیتش کنیم و تا موقعی که از پس همه ی وظایفمون بر نیومدیم به کلاس بعدی نریم. اشتباه بعضی از ما اینه. وقتی تصمیم می گیریم دیگه به یک کلاس بالاتر قانع نیستیم. و همین باعث میشه خسته و کلافه بشیم و دوباره برگردیم به نقطه ی صفر. پس یادمون باشه حتی اگر فکر می کنیم دیگه تغییر کردیم و از پسش براومدیم، به خودمون زمان بدیم. مثلا تعیین کنیم 2 ماه وقت می گذارم تا فلان عادت بد رو ترک کنم یا فلان کار خوب رو انجام بدم. و در حین تغییر، دائم به خودمون یادآوری کنیم که سختی هایی در راهه. و اگر باهاشون مواجه شدیم به خودمون بگیم: من منتظرش بودم. می دونستم که سخت میشه. عیبی نداره. من می تونم.
به زندگی باید اینطور نگاه کرد : دنیا، مکانیه که ما خودمون رو به خدا ثابت کنیم. زندگی یعنی تلاش کردن. تلاش دائمی. یعنی مبارزه کردن با مشکلات. مبارزه ی دائمی. اگر مشکلی برامون پیش میاد ما باید خوشحال باشیم. چون خدا این فرصت رو به ما دادن که خودمون رو نشون بدیم. مثل وقتی که معلم وظیفه ای رو به دانش آموز می سپره. هرچقدر سخت تر باشه ما بهتر می تونیم خودمون رو ثابت کنیم. به نظر من، توی عرصه ی زندگی باید خودشیرین باشیم و دائم تلاش کنیم با کارها و رفتارهامون خدا رو خوشحال کنیم تا وظایف سخت تری رو به ما واگذار کنن. وظایف سخت نعمت هستن و نشون میدن که خدا به ما اعتماد کردن.

ممنونم. خوشحالم که شما بی تفاوت نیستید و اهل مهرورزی و مهربانی هستید.

بله منظورم همون قنوته. تنها جایی در نماز که میشه غیر عربی با خدا حرف زد. قشنگ ترین بخش نماز. از نظرمن.

ممنونم از حضور دلگرم کنندتون. موفق و پیروز باشید.
چهارشنبه 7 مهر 1395 02:54 ب.ظ

عکس ۵ : این عکس نوشته دو مرتبه این بیت رو به خاطرم آورد : ما زنده برآنیم که آرام نگیریم
موجیم که آرامش ما عدم ماست
آن زمان که دست از تلاشمون کشیدیم به خواسته هامونم نمی رسیم
عکس ۶ : به نظر من هر اندازه هم آسمان بلند باشه ظرفیت ما انسان ها خیلی زیاد نیست. یا اینکه با وجود شرایط هر فرد در موقعیت جغرافیایی و بودن در خانواده های مختلف و شرایط اکتسابی که برا هر فردی پیش میاد موجب میشه ظرف وجودش پرورش در همون شرایط رو داشته باشه. بنابراین یه مقدار سخت هست که بگیم آسمان بلنده و بستگی داره تو چه اندازه بتونی بپری. مقصودم این هست که ظرفیت همه آدم ها با هم متفاوت هست پس نباید خیلی هم نگران این بود که چرا من نتونستم فلان کار رو که فردی دیگه بهش رسیده، داشته باشم. من خودم رو با خودم بسنجم تا از بلندی و وسعت آسمون بهره لازم رو ببرم.
عکس ۷ : پروردگارا برای رسیدن به خواسته هایمان به همت عالی نیازمندیم . به سان مولا علی علیه السلام دست نیازمان به درگاهت بلند هست برایمان همت عالی مقدر نما.
امام علی علیه السلام همیشه برا رسیدن به خواسته هاشون از خدا همت عالی و بلند طلب می کردند. همت عالی هم همون تلاش و برخاستن هست.
عکس ۸ : نمی دونم چی بگم در موردش! تنها میگم انسان امروزی دچار نوعی بی تفاوتی در مورد دیگران شده !
عکس ۹ : تعبیر بی نهایت درست و کاملیست. نعمتهامون به قدری زیاد هست که گاهاً از منظر دیده ها پوشیده می مونه. و این در مورد منم صادق هست خیلی مواقع که آشفته میشم نعمتها رو نمیبینم ! البته در مورد همه انسان ها همینطور هست.
عکس ۱۰ : نه گفتن بر میگرده به یادگیری نه گفتن و همچنین به اعتمادی که به خودمون داریم.
گاهی انسان با قبول کردن کاری که بایست نه می گفت خودش رو تخریب می کنه و واقعا این موضوع مهمی هست. امیدوارم بعد موضوع اراده به این موضوع بپردازی شه بانو. چون خیلی از انسانها نمی دونن چطور باید در مواقعی که لازم هست درخواستی رو رد کنند.

خیلی خوشحالم از دیدارتون و هم کلامی با شما. دلم می خواد دیدگاه شما رو هم بدونم:)
شهرزاد عکس 5 : کاملا درسته.البته فکر کنم درستش این باشه که موجیم که آسودگی ما عدم ماست. به هر حال تلاش نکردن یعنی مرگ. حتی اگر در ظاهر راه بریم و نفس بکشیم.

عکس 6 : بله، حرفتون رو قبول دارم. اما راستش خیلی وقت ها هم ما کوتاهی می کنیم. خودمون فکر می کنیم که دیگه کاری نمیشه کرد و همه ی تلاشمون رو کردیم. اما اگر با دقت به دور و برمون نگاه کنیم میتونیم افرادی رو در شرایط برابر با خودمون یا حتی بدتر پیدا کنیم که عملکرد بهتری داشتن. به نظر من ظرفیت انسانها قابل تغییره. ما باید سعی کنیم به جای اینکه دلایل مختلفی برای موقعیت هایی که از دست میدیم پیدا کنیم، باید در مشکلات به خودمون بگیم : اگر مجبور بودم که حتما این کار رو به انجام برسونم و این مشکل رو رفع کنم اونوقت چی کار می کردم؟ اگر اختیارش دست من نبود و نمی تونستم رهاش کنم ؟ اگر مثلا می گفتن که یا این مشکل رو حل می کنی یا جونت رو ازدست میدی اونوقت چی؟؟؟
باور کنید بعضی وقت ها، این طوری که به قضیه نگاه می کنی می بینی کلی راه حل جدید به ذهنت میرسه. البته من قبول دارم که ما نباید از خودمون به خاطر شرایطی که توش هستیم ناراضی باشیم. در واقع اگه می تونیم سعی کنیم تغییرش بدیم ولی اگر نمی تونیم یا نمی خوایم و حوصله اش رو نداریم، بهتره فراموشش کنیم تا لااقل روحیه مونو حفظ کنیم و به بقیه ی کارهامون لطمه وارد نشه.

عکس 7 : الهی آمین.
یک طرح خوب که انجام شده خیلی بهتر از هزاران طرح عالیه که هیچ وقت انجام نمیشه. خواسته هامونو محدود کنیم و به جای وقت گذاشتن و پر و بال دادن به ایده ها، زودتر دست به کار شیم. این خیلی بهتره. در ضمن رویا پردازی زیادی گاهی باعث ناامیدی و کاهش اعتماد به نفس میشه.

عکس 8 : چه درمورد انسانهای دیگه، چه طبیعت، چه حتی اتفاقات تکراری هرروزه مثل طلوع و غروب خورشید. اگر نگاه زیبایی داشته باشیم و بی تفاوت بودن رو کنار بگذاریم، احساس بهتری نسبت به زندگی و زندگی کردن خواهیم داشت. و دیگه هیچ وقت احساس نمی کنیم که توی زندگیمون هیچ چیزی برای از دست دادن نداریم. ما هممون به خاطر هزاران هزاران نعمتی که خدا بهمون دادن و هر روز میدن ثروتمند هستیم. و لا اقل برای شکر گذاری این نعمات و برای از دست ندادنشون باید زندگی کنیم و خوب زندگی کنیم.

عکس 9 : بله، متاسفانه اکثر ما این اتفاق رو بارها و بارها تجربه کردیم. لحظه هایی که خیره شدیم به مشکلاتمون و چیز دیگه ای رو نمی بینیم. فکر می کنم نماز خوندن یکی از راه های خوب یادآوری نعمت هاست. به خصوص اگر در دعای دست به زبان پارسی با خدا حرف بزنیم و از داشته هامون بگیم و تشکر کنیم. من هربار و توی همه ی نمازهام این کار رو می کنم. حتی وقت هایی که خیلی ناراحتم چون باید توی دعا دست با خدا درمورد داشته هام حرف بزنم مجبور میشم فکر کنم و چیزهایی به ذهنم میرسه که آرومم می کنه. پیشنهاد میکنم امتحان کنید. هم شما و هم تمام خوانندگان وبلاگ. واقعا حس خوبی به آدم میده.

عکس 10 : بله، واقعا موضوع مهمیه. چشم. با کمال میل موضوع بعدی وبلاگ رو به مهارت نه گفتن اختصاص میدم. ممنونم. پیشنهاد خیلی خوبی بود.
چهارشنبه 7 مهر 1395 02:52 ب.ظ
سلام شه بانو
حال شما؟
روزتون بخیر و نیکی و شادکامی

عکس ۱ : کاملا درست هست. برا روزهایی که به دلایلی دچار اعتماد به نفس پایین هم باشیم می تونیم با یادآوری لحظاتی که با قدرت و اعتماد به خودمون پیش رفتیم اعتماد به نفس پایین رو مرتفع کنیم.

عکس ۲ : گاهی انسان قابلیت ها و استعداد های خودش رو قبول داره و باور داره که می تونه با آن ها به خواسته های خوش برسه اما دست روزگار گاهاً مانع هست. در این شرایط انسان باز هم نباید نا امید باشه. درسته که کارها با سرعت لاکپشت پیش می ره اما متوقف نیست. این یعنی به باوری رسیده که می تونه تحت هر شرایطی به پیروزی برسه!

عکس ۳ : به ما ربطی نداره مردم در موردمون چی فکر می کنند! .... دقیقا !!!!!
چرا که مردم توی زندگی شخصی ما نیستند تا متوجه اعمال و رفتار ما هم باشند. ما هم چقدر وقت داریم که به همه توضیح بدیم؟؟؟ گیرم به یکی توضیح دادیم پشت بندش کلی هم باید حرف بشنویم !
ولی هیچوقت هم نبایستی کاری کرد که موجب سوتفاهم در اذهان باشه!

عکس ۴ : طبق حدیث مولی الموحدین امام علی علیه السلام : هر فردی دو روزش یکسان باشد زیانکار هست و بازنده!
شجاعت متفاوت هست با ریسک پذیری . به نظر من انسان اگه زیاد ریسک پذیر باشه می بازه و زیاد هم محتاط باشه هم می بازه. در واقع خیر الامور اوسطها یعنی بهترین کارها میانه ی اونهاست. نه خیلی خیلی ریسک کردن نه خیلی خیلی محتاطانه بودن. همه جوانب رو سنجیدن سپس شجاعت انجامش رو داشتن بهترین روش هست برای انجام کارهامون تا هر روزمون مثل هم نباشه.

( گویا متن خیلی طولانیست و ارسال نمیشه. در دو متن جداگانه فرستادم وبتون )
شهرزاد سلام دوست خوبم. متشکرم. روز شما هم بخیر

عکس 1 : بله. یادآوری روزهای خوب و البته اینکه باور داشته باشیم، تنها نوع نگاه ما به زندگی اهمیت داره. اگر ما خودمون رو شخص توانمندی بدونم، دیگران هم به مرور می پذیرند که ما توانمندیم. اگر سنمون بالاست و همه تا به ما می رسند میگن که از ما بعیده یا فلان کار از ما بر نمیاد و توان انجامش رو نداریم، فقط کافیه خودمون باور داشته باشیم که می تونیم. بعد وقتی که اون کار رو انجام بدیم، دیگران حرفشون رو عوض می کنن و میگن : تو با بقیه فرق داری. تو واقعا میتونی.
حرف دیگران بسته به کارهای ما تغییر می کنه. ما باید اونطور که فکر می کنیم درسته عمل کنیم و اجازه بدیم دیگران نظرشون رو بگن. اما نگذاریم نظرشون روی ما تاثیر منفی بذاره.

عکس 2 : حرفتون خیلی جالب بود. واقعا همین طوره. ما گاهی زیادی از خودمون توقع داریم و شرایط رو درست نمی سنجیم و همین باعث میشه فکر کنیم به چیزی که می خواستیم نرسیدیم. پی شکست خوردیم. در حالی که تلاش ما ارزش داره. و اگر متوقف بشه تازه می فهمیم که اوضاع می تونه چقدر بدتر باشه.

عکس 3 :موافقم. ما نباید خودمون رو در شرایطی قرار بدیم که دیگران بتونن بهمون تهمت های عجیب و غریب بزنن. اما خب این اولویت کار ما نیست. مثلا اگر در کارمون نیاز به یک تحول اساسی رو حس می کنیم، دیگه مهم نیست که بقیه فکر می کنن ما عقلمون رو از دست دادیم یا اشتباه می کنیم. پیشرفت در کارها اولویت ماست.

عکس 4 : کاملا درسته. اینکه بخوای همه ی قوانین رو به هم بزنی و اصول همه چیز رو متحول کنی هم شدنی نیست. دیگه این ریسک پذیری نیست. حماقته. اینکه همیشه خودت رو محدود به چهارچوب های از قبل تعیین شده، مقاله های از قبل نوشته شده و نظریه های از قبل اثبات شده بدونی هم اصلا خوب نیست. عاقلانه،محتاطانه و شجاعانه. حقیقتا که بهترین کارها میانه روی است.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


به قلم من
بیایید کمی حرف بزنیم ...
درباره وبلاگ

خیلی دوست دارم دنیای اطرافم رو بهتر ببینم...

آدم ها رو بهتر بشناسم و از دریچه ی نگاه اونها به دنیا نگاه کنم...

بیایید با هم حرف بزنیم... حرف های تازه ...

مدیر وبلاگ : شهرزاد
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
............................................ .............................................

 ............................................