تبلیغات
به قلم من - ... آدم ها
 
دوشنبه 5 بهمن 1394 :: نویسنده : شهرزاد
خب دوستان عزیزم ، در این پست چند عکس و حرف براتون گذاشتم. به ادامه ی مطلب مراجعه کنید و نظرتون رو در مورد این سخنان برام بنویسید. از حضورتون ممنونم.

عکس 1


عکس2


عکس 3


عکس 4


عکس 5پس نوشت:

عکس 6عکس 7عکس 8عکس 9

نوع مطلب : حرف های ناب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 26 بهمن 1394 06:43 ب.ظ
سلام بانو

دیدگاهم رو برای عکس هایی که اضافه نمودین نوشته بودم!
چرا جوابی براش ننوشتین؟
شهرزاد سلام. شرمنده ام. جوابش رو ثبت کرده بودم. فقط درمورد یک موضوع داشتم کمی فکر می کردم. شرمنده که دیر شد. مرسی از پیگیری و توجهتون.
پنجشنبه 22 بهمن 1394 02:23 ب.ظ
پاسخ شما در مورد عکس 4 خیلی برام جالب بود. متشکرم.
شهرزاد خواهش میکنم عزیزم. خوشحالم که تجربه ام براتون جالب بوده.
پنجشنبه 22 بهمن 1394 02:21 ب.ظ
سلام

برای عکس نوشته شماره ی 2 و پاسخ شما:

شما فرمودین : ( اینکه دیگران به راحتی بتونن ما رو ناراحت کنن و تمام ذهن و زندگیمون رو اشغال کنن. به طوری که در هر لحظه ما برای ناراحت کردن اونها نقشه می چینیم.)

در تاییدش : عمیقا از اینکه بخوام برای فردی که ناراحتم کرده نقشه ی ناراحتیش رو بچینم متنفرم! چرا من باید مثل اون فرد باشم؟! به جای ناراحت کردنش بهش بیشتر محبت می کنم. بدون اینکه انتظار محبتش رو داشته باشم.
شهرزاد سلام دوست من. ممنون از نظر زیباتون. و ممنون از اینکه بامحبت هستین و نمی ذارین مهربانی و محبت از یاد انسانها بره. خیلی خوبه که شما در پاسخ به رفتارهای بد دیگران این واکنش رو دارید. کاش همه اینطوری فکر کنن.
یکشنبه 18 بهمن 1394 02:34 ب.ظ
عکس 6 :

گاهی اوقات این جمله درست نیست.چون انسانها همیشه شخصیت واقعیشون رو به شما نشان نمی دهند!!!!!!!
این در مورد همون مطلبی بود که منم در وبم پرسیده بودم " چطور متوجه شم شخصی واقعا پرهیزگارهست؟
طبق حدیث امام علی (ع): پرهیزكارى مؤمن در رفتارش آشكار مى شود.
فکر میکنم در طولانی مدت میشه به این رسید که فرد چه شخصیتی داره! نه فقط با یکی دوبار دیدن رفتارها.

عکس 7 :

بله درسته.

عکس 8 :

قطعا همینطوره!

عکس 9 :

انسانها به میزان هویتشان عاشق میشوند

هرچه میزان هویتشان عمیق تر،

در عشقشان وفادارتر

و به میزان کمبودهایشان آزارت می دهند!!!

و به اندازه درکشان می فهمند!!!

و به اندازه ی شعورشان

به باورها و حرف هایشان عمل می کنند.

آدم هایی که درکمون نمیکنن رو اذیت نکنیم چون اونها در موقعیتی که ما هستیم نیستن و احساسات ما رو متوجه نیستن.

دوست دارم نظرات شمارو هم بدونم.
شهرزاد ممنون از نظرات کامل و جامعتون.

عکس 6 : خب حرف شما کاملا درسته. نمیشه در کوتاه مدت به شناختی عمیق رسید. اما میشه شناخت آدم ها رو سرعت بخشید. با دقت روی رفتارها و افکار آدم ها. انسانهای متظاهر دارای تناقضات بسیاری هستند. چون اونها عمیقا چیزی رو باور ندارن و فقط حواسشونو جمع می کنن معمولا اشتباهاتی در رفتارهاشون هست. یعنی گاهی یادشون میره که به چی تظاهر می کردن.
مثل یک انسان دروغگو که بالاخره رسوا میشه. به نظر من برای همه ی آدم ها نباید به یک میزان وقت صرف کرد. گاهی بعضی ها در حد سلام و علیک با ما در ارتباط هستن. پس ما هم کافیه که در همون حد بشناسیمشون. اگر مهم هستن باید براشون وقت بذاری. و البته باید حواست رو حسابی جمع کنی و دقت داشته باشی و نه زیادی خوش بین و نه زیادی بد بین باشی. در واقع موضوع مهم این عکس نوشته اینه: « برای شناخت آدمها کافیه فقط و فقط به خودشون دقت کنی. به رفتار خودشون. نه به حرف دیگران و نه به شرایطی در زندگی اونها که خودشون باعثش نیستن. فقط و فقط به خودشون. تلاش هاشون. واکنش هاشون. اعتقاداتشون. همین.
عکس 7 و 8: کاملا درسته. و کمتر بهش توجه میشه.
عکس 9: نظری که براش نوشتین بسیار زیبابود. اگر نسبت به انسانهای اطرافمون کمی ملایم تر برخورد کنیم و خوش بین تر باشیم خیلی بهتره.
ممنون از نظرات خوبتون. و توجهتون به تغییرات وبلاگ.


یکشنبه 18 بهمن 1394 01:36 ب.ظ
اضافه کردین عکس ها رو؟
چرا اطلاع ندادین؟
شهرزاد شرمنده دوست من. نمی دونستم براتون جالبه. از این به بعد اطلاع میدم. ممنون از اهمیتی که میدین.
چهارشنبه 7 بهمن 1394 03:39 ب.ظ
عکس 1
این کار درستیست و من هم معتقدم بهش ولی گاهی که خودم مشغله ی زیادی دارم متاسفانه نمی رسم انجام بدهم و باعث ناراحتی من میشه.

عکس 2
این کاملا کاملا درسته.عمیقا معتقدم بهش. در کنار تاییداین عکس نوشته خدمتتون بگم که ضمیر نا خودآگاه خیلی خیلی قوی و با سرعت نور به تفکرات ما عمل می کنه.شنیدین میگن فردی از حسودی ترکید یا میگن از غصه دق کرد یا ... مگر جسم ما چقدر طاقت داره؟ علاوه بر جسم، روح چقدر توان داره که بتونه منفی ها رو هم تحمل کنه؟

عکس 3

این حرف هم منطقیست. من قبلا بچه که بودم خیلی حراف بودم. با بزرگتر شدنم، کم کم متوجه شدم انسانی که پرگوست بی مغز هم هست!
فکر نکنین آدم هایی که زیاد حرف می زنند زندگیشون یا روابطشون عالیه، اصلا هم به این شکل نیست!!!!

عکس 4

کاملا درسته و حرفیست که دین هم صحه میگذاره روش.

عکس 5

روش همیشگی انسانهایی که دلِ نازکی دارند و محبتشون آنقدر زیاد هست نسبت به شما که مپرس!

لطفا نظر خودتونم بنویسین...
شهرزاد نظرتون بسیار کامل و عالی بود.خیلی خیلی ممنونم.
عکس 1 : فرق احساس با عقل اینه. این که انسان با چیزهای کوچیک به اندازه ی یک دنیا خوشحال میشه،نمایانگر وجود احساس در اون شخصه. مثل وقتی که یک تولدت مبارک بدون هیچ هدیه یا منفعتی میتونه تورو خوشحال کنه. و احساس در همه ی آدم ها کم و بیش وجود داره. برای همینم هست که گاهی کارهای کوچک ولی با عشق، بسیار مهم میشن.

عکس 2 : گاهی فکر ناراحت کردن کسی، فکر انتقام، نفرینها و خشم ها، اونقدر به ما ضربه میزنن و مارو از زندگی دور می کنن که حتی خود اون آدمها هم چنین ضربه ای به ما نزدن که خودمون به خودمون زدیم. در واقع این یک نقطه ضعف هست. اینکه دیگران به راحتی بتونن ما رو ناراحت کنن و تمام ذهن و زندگیمون رو اشغال کنن. به طوری که در هر لحظه ما برای ناراحت کردن اونها نقشه می چینیم. بخشش یک نقطه ی قوت در هرکسیه. چون دوری از افکار منفی رو به دنبال داره و بیش از اینکه باعث راحتی فرد مقابل بشه به نفع خودمونه. چیزی که ما اکثرا ازش غافلیم.

عکس 3 : با حرفتون موافقم. گاهی زیاد حرف زدن برای آدم عادت میشه. اینکه در هر جمعی که هستی، جمع رو دست بگیری و نظر همه رو به خودت جلب کنی تا حدی خوبه. اما ضرر های زیادی هم داره. اینکه به خاطر زیاد حرف زدن گاهی حرفهایی میزنی که مشکلات زیادی رو برات به وجود میاره. و من فکر می کنم رعایت تعادل بین خیلی زیاد حرف نزدن و خیلی گوشه گیر و کم حرف نبودن واقعا سخته. خیلی سخت.

عکس 4 : شاید براتون جالب باشه که تجربه ای از خودم رو براتون تعریف کنم. یک بار اتفاقی برای من پیش اومد و شخصی با یکی از دوستانم با خشونت و دعوا و بدون اینکه حتی سلام بکنه اومد پیشم و در مورد یک اشتباه من داد و بیداد راه انداخت. من هم با داد و بیداد جواب اونو دادم و با وجود رفتار بد اون، در نهایت کار به جایی رسید که همه من رو مقصر میدونستن. من حرف های بدی نمی زدم. میگفتم که خب حالا که شده. یک اشتباه بوده و از این جور حرفها. ولی با لحن بد. با دعوا و خشونت. و این مشاجره به حرفهایی از قبیل«اصلا خوب کاری کردم. حالا میخوای چی کار کنی؟» و غیره و با گریه ها و مظلوم نمایی های اون به پایان رسید. مدتها بعد من دوباره در موقعیتی مشابه قرار گرفتم. در جمع دوستانم بودم و یکی از دوستانم وارد شد و شروع به داد و بیداد کرد. وقتی وارد شد و در مورد یک موضوع بی اهمیت( درست مثل دفعه ی قبل) داد و بیداد کرد. و پس از اینکه ساکت شد تا جواب من رو بشنوه، من فقط بهش نگاه میکردم. نه با اخم. معمولی. بدون هیچ واکنشی. و اون موضعش رو تغییر داد و کمی خجالت زده شد. و حرف خودش رو دوباره و این بار آروم و محترمانه تکرار کرد. من هم دلیلش رو آروم و محترمانه گفتم. و اون وقتی فهمید که اشتباه کرده گفت: من فکر کردم تو از قصد این کارو کردی که منو اذیت کنی. و من گفتم: من هیچ وقت یه همچین کاری نمی کنم. همه ی این حرفها با آرامش و صدای بسیار پایین، درست همونطور که دو آدم ناراحت با هم حرف میزنن پیش رفت. و اون گفت: ببخشید و سریعا رفت. و واکنش اطرافیا بعد از رفتنش این بود که گفتن: چرا اینجوری کرد. واقعا که... می بینید همه چیز چه طور تغییر کرد. این اون چیزیه که ما باید بهش دقت کنیم. و خودمونو در برابر خشم دیگران و متقابلا خشم خودمون کنترل کنیم.

عکس 5: کار انسانهای بزرگه. که همیشه به فکر خوبی دیگران هستن. مثل کسایی که رفتارهای ناراحت کننده ی کسیو می بینن و براش غصه می خورن و میگن که طفلی چقدر تنهاست. یا مثلا براش آرزو می کنن روزی واقعا از ته قلبش خوشحال باشه. و این جمله اشاره به اونهایی می کنه که دغدغه ی دیگران رو دارن و وجدانشون بیداره. کسایی که برای جنگ و فقر و بیماری دیگران غصه میخورن. کسایی که گاهی نماز شب اول قبر میخونن برای هر کسی که در جهان در اون شب فوت شده. یا قرآن خوندن هاشونو برای از آدم تا خاتم نیت می کنن. و اونهایی که دعا برای دیگران رو به دعا برای خوشون مقدم می شمرن.
چهارشنبه 7 بهمن 1394 03:16 ب.ظ
بله وجود داره فیلمش ( یکی از دوستانم میخواستن وبم رو گوگل جستجو کنن متوجه شدن).
خیلی هم خوب و عالیه نام نویسندگیم رو گذاشتین. خیلی ممنونم.
شهرزاد خواهش می کنم دوست عزیز.
چهارشنبه 7 بهمن 1394 02:49 ب.ظ
بله وجود داره فیلمش ( یکی از دوستانم میخواستن وبم رو گوگل جستجو کنن متوجه شدن).
خیلی هم خوب و عالیه نام نویسندگیم رو گذاشتین. خیلی ممنونم.
چهارشنبه 7 بهمن 1394 01:05 ب.ظ
مرسی بانو زیبا بودن
شهرزاد ممنون از حضورتون.
سه شنبه 6 بهمن 1394 07:50 ب.ظ
عکس ها زیباست
شهرزاد ممنونم دوست عزیز.
سه شنبه 6 بهمن 1394 02:24 ب.ظ
ضمنا خواهش میکنم نام لینک وبم رو به فارسی ننویسین. من اصلا از فیلم شکوه زندگی ایده نگرفتم برای نام وبم. من زندگیم رو با وجود همه ی خوبی و بدیش دوست دارم و از خدای منان منت پذیرم.برای همین نام وبم رو "shokohezendegi " گذاشتم.
شهرزاد من نمی دونستم که فیلمی با نام شکوه زندگی وجود داره. و ترجیح میدم لینک های وبلاگ یک دست و همگی به زبان پارسی باشن. اگر دوست داشته باشید نام لینکتون رو به "بیکرانه ی وجود ... دوست" تغییر بدم.
سه شنبه 6 بهمن 1394 02:18 ب.ظ
سلام شهرزاد بانو
اگه ممکنه برای عکس نوشته ها شماره بزنین تا موقع دیدگاه نوشتن در موردشون با هم قاطی نشه. ممنونم. وقتی شماره زدید خدمت میرسم.خبرم کنین لطفا.
شهرزاد فکر بسیار خوبیه. حتما این کار رو می کنم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


به قلم من
بیایید کمی حرف بزنیم ...
درباره وبلاگ

خیلی دوست دارم دنیای اطرافم رو بهتر ببینم...

آدم ها رو بهتر بشناسم و از دریچه ی نگاه اونها به دنیا نگاه کنم...

بیایید با هم حرف بزنیم... حرف های تازه ...

مدیر وبلاگ : شهرزاد
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
............................................ .............................................

 ............................................